Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı

5.8.2021

YETERLİ SU TÜKETİMİ VE CİLT SAĞLIĞI

Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir. Bugün su tüketimi ile cilt sağlığı arasındaki ilişkiyi beraberce inceleyelim.

Vücudumuzun yaklaşık %60 ının sudan oluştuğunu söylemiştik. Cildimizinse %30 kadarı sudan oluşmaktadır. Yeterli miktarda su tüketilmediğinde cilt esnekliğini kaybedip, kuru ve pul pul bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle yeterli miktarda su tüketerek cildimizin nem dengesini ve esnekliğini koruyabilir daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tabi ki her cilt kendine has bir yapıya sahiptir. Yeterli oranda su tüketiyor ve hala cildiniz kuru ise bu konuda biz uzmana danışarak çeşitli bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle cildi besleyen ve nem dengesini sağlayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca uzmanlar yapılan araştırmalarda, su içmenin kan akışını hızlandırdığını belirtiyor. Kan akışının artmasıyla hücrelere giden oksijen miktarının da artması cildin daha canlı gözükmesini destekler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 13.6.2021
  Enerjini Artır Modunu Yükselt
  Günümüzde enerjiler ekside, modumuz düşük seyrediyoruz! Bunun için geçerli sebeplerimizde var. Ancak her şeye rağmen hayat devam ediyor.
 • 4.8.2020
  Yeterince Su İçiyor musun?
  Suyun kilo verme üzerinde ki en büyük etkisi tokluk hissini artırmasıdır. Böylece doğal olarak iştahı dizginlemeye ve yağların yakılarak enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur.
 • 17.6.2021
  Yoğurtlu Haşlanmış Kabak
  Kilo vermek isteyenler için her yönü ile müthiş, protein ve lif açısından zengin, uzun süre tok tutacak, pratik bir tarif! Yaz mevsimine girdiğimiz şu günlerde diyet mönüleri için oldukça ideal!
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp