Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı

5.8.2021

YETERLİ SU TÜKETİMİ VE CİLT SAĞLIĞI

Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir. Bugün su tüketimi ile cilt sağlığı arasındaki ilişkiyi beraberce inceleyelim.

Vücudumuzun yaklaşık %60 ının sudan oluştuğunu söylemiştik. Cildimizinse %30 kadarı sudan oluşmaktadır. Yeterli miktarda su tüketilmediğinde cilt esnekliğini kaybedip, kuru ve pul pul bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle yeterli miktarda su tüketerek cildimizin nem dengesini ve esnekliğini koruyabilir daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tabi ki her cilt kendine has bir yapıya sahiptir. Yeterli oranda su tüketiyor ve hala cildiniz kuru ise bu konuda biz uzmana danışarak çeşitli bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle cildi besleyen ve nem dengesini sağlayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca uzmanlar yapılan araştırmalarda, su içmenin kan akışını hızlandırdığını belirtiyor. Kan akışının artmasıyla hücrelere giden oksijen miktarının da artması cildin daha canlı gözükmesini destekler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 3.6.2021
  Hangi Egzersiz? Egzersiz Türleri
  Temel anlamda dört farklı egzersiz türü bulunur; dayanıklılık, kuvvet, esneklik ve denge egzersizleri. Tüm egzersiz türleri farklı amaca hizmet ederler.
 • 13.6.2021
  Enerjini Artır Modunu Yükselt
  Günümüzde enerjiler ekside, modumuz düşük seyrediyoruz! Bunun için geçerli sebeplerimizde var. Ancak her şeye rağmen hayat devam ediyor.
 • 4.4.2021
  Düşük Kalorili Beslenme ve Sonuçları
  Daha az yemek, daha çok hareket etmek, kilo vermenin en bilinen ilkeri... bir çoğumuz kilo vermek adına uzun süre aç kalıyoruz. Oysaki uzmanlara göre uzun süre aç kalmak birçok olumsuzluğa neden olabiliyor.
İletişim Bilgilerimiz
 • Orhan Bey Mh. Ressam Şefik Bursalı Cd. Başak İş hanı No.26 Kat:3 Ofis:31 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp