Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı

5.8.2021

YETERLİ SU TÜKETİMİ VE CİLT SAĞLIĞI

Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir. Bugün su tüketimi ile cilt sağlığı arasındaki ilişkiyi beraberce inceleyelim.

Vücudumuzun yaklaşık %60 ının sudan oluştuğunu söylemiştik. Cildimizinse %30 kadarı sudan oluşmaktadır. Yeterli miktarda su tüketilmediğinde cilt esnekliğini kaybedip, kuru ve pul pul bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle yeterli miktarda su tüketerek cildimizin nem dengesini ve esnekliğini koruyabilir daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tabi ki her cilt kendine has bir yapıya sahiptir. Yeterli oranda su tüketiyor ve hala cildiniz kuru ise bu konuda biz uzmana danışarak çeşitli bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle cildi besleyen ve nem dengesini sağlayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca uzmanlar yapılan araştırmalarda, su içmenin kan akışını hızlandırdığını belirtiyor. Kan akışının artmasıyla hücrelere giden oksijen miktarının da artması cildin daha canlı gözükmesini destekler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 10.4.2022
  Saçlar Nasıl Daha Parlak Görünür?
  Bir kadının en büyük aksesuarı saçlarıdır. Şöyle parıl parıl ışıldayan, hacimli ve pürüzsüz saçlar her kadının vazgeçilmezidir. Daha parlak, daha hacimli ve pürüzsüz saçlar için neler yapılabilir?
 • 10.8.2021
  Kilo Vermenin Önündeki Engeller!
  Diyet yapmanıza rağmen kilo verememenizin altında birçok sebep olabilir. Bazı rahatsızlıklar kilo vermenin önünde engel teşkil edebilir.
 • 17.10.2021
  Doğru Alışveriş, Doğru Alışkanlıklar
  Mevcut kilonuzu korumak ya da kilo vermek için yapılan önerilerden biri de alışverişle başlar, gıdaların hazırlanması ve saklanmasıyla devam eder.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?