Yeterli Su Tüketimi ve Cilt Sağlığı

5.8.2021

YETERLİ SU TÜKETİMİ VE CİLT SAĞLIĞI

Yeterli su tüketimi sağlık için birçok yönden çok önemli! İnsan vücudunun yaklaşık %60 kadarının sudan oluştuğunu düşünürsek buna pekte şaşırmamak gerekir. Bugün su tüketimi ile cilt sağlığı arasındaki ilişkiyi beraberce inceleyelim.

Vücudumuzun yaklaşık %60 ının sudan oluştuğunu söylemiştik. Cildimizinse %30 kadarı sudan oluşmaktadır. Yeterli miktarda su tüketilmediğinde cilt esnekliğini kaybedip, kuru ve pul pul bir görünüme sahip olabilir. Bu nedenle yeterli miktarda su tüketerek cildimizin nem dengesini ve esnekliğini koruyabilir daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Tabi ki her cilt kendine has bir yapıya sahiptir. Yeterli oranda su tüketiyor ve hala cildiniz kuru ise bu konuda biz uzmana danışarak çeşitli bakım ürünleri kullanabilirsiniz. Özellikle cildi besleyen ve nem dengesini sağlayan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Ayrıca uzmanlar yapılan araştırmalarda, su içmenin kan akışını hızlandırdığını belirtiyor. Kan akışının artmasıyla hücrelere giden oksijen miktarının da artması cildin daha canlı gözükmesini destekler.

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • 5.12.2021
  Öğün Atlamanın Zararları
  Farklı sebeplerle farkında bile olmadan öğün atlıyoruz. Sabah işe yetişmek için sabah kahvaltısı, yoğun iş temposundan dolayı öğlen yemeği kaçabiliyor.
 • 15.2.2021
  Mucizevi İçecek Kefir
  Kefir metabolizmayı hızlandırır, depolanmış yağların yakılmasını destekler, uzun süre tok tutar, kilo vermek için harika bir ara öğündür. Zayıflamanıza, form tutmanıza katkı sağlar.
 • 6.6.2021
  Yaşam Kalitesi Nasıl Artar?
  Yaşam kalitesi; mevcut yaşantımızın sahip olduğumuz değerleri tatmin edebilme kapasitesidir. Sahip olduğumuz imkânlar değerlerimizi hangi oranda tatmin ediyorsa, yaşantımız da o oranda kalitelidir.
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
WhatsApp
Whatsapp Online 0542 578 89 29