Zayıflamak İçin Altın Kurallar

24.4.2024

Kilo verme sürecinde sabırlı olmak büyük önem taşır. Kilo vermek için diyet, egzersiz gibi aktivitelerde bulunmak ve doğal süreci sabırla, kararlılıkla beklemek gerekir. Günümüzde hızlı kilo vermek adı altında birçok diyet listesi paylaşılsa da, bunlara itibar etmemek sağlık açısından çok önemlidir. kilo verme sürecinde dikkat edilmesi gereken birçok faktör bulunur. Öncelikle kilo almanın sebeplerini belirlemek ve bu doğrultuda hareket etmek kilo verme sürecini olumlu etkileyecektir. Bu konuda bir uzman desteği almanızı tavsiye ederiz. Genel anlamda kilo vermeyi etkileyen faktörler arasında genel anlamda yeme miktarı, günlük hareketlilik, metabolizma özellikleri, sağlık, yaş ve genetik özellikler yer almaktadır.


Kilo Vermek İçin Diyet Yapmak Şart mı?
 

Normal şartlarda kilo vermek için günlük alınan kalori miktarının azalması gerekmektedir. bunun dışında sunulan önerilere kulak asmamak sağlık açısından büyük önem taşır. Bu süreçte yeme miktarını azaltmak, tüm besin gruplarından dengeli ve ölçülü bir şekilde tüketmek işinizi kolaylaştıracaktır.


Kilo Vermek İçin Egzersiz Şart!
 

Yeme miktarının azalması ile kilo vermek adına önemli bir adım atılmış olsa da tek başına yeterli değildir. Günlük düzenli egzersizle desteklemek gerekir. Herkes kendi sağlık koşullarına göre uygun egzersiz yöntemlerine yönelebilir. Örneğin yürüyüş yapmak genel anlamda çoğu insanın yapabileceği, kilo vermede oldukça etkili bir yöntemdir.  


Zayıflamak İçin Motivasyonunuzu Yüksek Tutun!
 

Motivasyon kilo verme sürecinde oldukça etkilidir. Bu süreçte motivasyonu yüksek tutmak kararlılık ve istikrar açısından sizleri oldukça destekleyecektir. Bu sebeple motivasyonunuzu olumsuz etkileyecek davranışlardan kaçınmak gerekir. Sık sık tartılmak, kısa sürede sonuç almayı beklemek motivasyonunuzu azaltacak, uyguladığınız diyet programında istikrarlı olmanızı engelleyecektir.
 
Sağlıklı, Fit Günler
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Bloglar

 • Bahara Arınarak Girin
  Kış aylarında çoğumuzun hareketliliği azalıyor! Belki de normaline göre daha çok yiyecek tüketiyoruz! Hava koşulları ister istemez bizi bu rutine alıştırıyor.
 • Kahveyi Yakından Tanıyalım
  Kahve! Hayatımızın vazgeçilmez parçası! Çoğumuzun keyif kaynağı! Kahve, keyif verdiği kadar sağladığı faydalar açısından da çok değerli bir besin kaynağıdır.
 • Guarana Bitkisi
  İçerdiği mineraller arasında bakır, forfor, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve demir yer alır. İçerdiği vitaminler arasında ise A, B1, B3 ve D Vitamini göze çarpmaktadır. Böyle bir zengin içeriğe sahip olan guarana bitkisinin ödem atmaya yardımcı olduğu da
İletişim Bilgilerimiz
 • Tayakadın Mh. Haşim İşcan Cd. No: 93 Osmangazi/BURSA
 • 0 224 222 05 25
 • 0542 578 89 29
 • info@wiltlife.com
E-Bültene Kaydolun
Kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.
blog
Bize Yazın...
Merhaba,
Wiltlife olarak size hizmet sağlamaktan onur duyarız. Size nasıl yardımcı olabiliriz?